UUS: 17.07.2009 Lamellpuit OÜ on VARIS Toys esindaja Eestis | 27.04.2009 ennem, kui alustad maja planeerimist, vaata siia ||

Liimpuidust palksein

Massiivpuidust palksein

Tihti küsitakse - miks liimpuit?

1. Kõrval olevatel piltidel on ülemisel liimpuitseina fragment ja alumisel massiivpuitseina oma. Kuna liimpuidust palgil on kokkukleebitav lamell lõigatud südamikust lahti, siis on võimalik pragude teke viidud praktiliselt olematuks. On teaduslikult kindlaks tehtud, et puidu kuivamisel südamiku juurest on protsess aeglasem, kui seda on välimises puiduringis. Et seda kompenseerida, tekibki lõhe puitu. Massiivpuidul südamiku sissejäämisel on reaalne võimalus lõhede tekkeks. Lõpliku valiku teeb inimene - kas eksponeerida puitu ühel või teisel moel.

2. Et ümarpuit saavutaks 16% looduses kuivuse, peab ta seisma üle aasta spetsiaaltingimustele vastavas kohas. Kuivatis võtab puidu kuivatamise protsess aega ainult kuni kuu ja saab olla kindel, et puit kuivab ühtlaselt. Kuna liimpuit koostatakse kaasaegset tehnoloogiat silmas pidades, siis on hilisem palgi väändumine seega välistatud.

3. Peale katuse paigaldamist liimpalk asetub raskuse mõjul lõplikult paika ja nn. “vajumine” jääb 1 meetri kohta 1 cm piiresse. Massiivpuidu puhul on kogemus, et 2,4m seinal peab arvestama vajumist vähemalt 5 cm. See on oluline akende, uste, treppide tellimisel ja paigaldamisel!